Rally Subaru | MIJA AUTOCENTRUM Brno

MIJA AUTOCENTRUM s.r.o. Brno

Think. Feel. Drive.
Think. Feel. Drive.
Forester
Forester

Motorsport

Současnost

Rally je v současné době jeden z nejžádanějších a nejvyhledávanějších motorových sportů na světě. Rally se koná za nejrůznějších podmínek a na nejrůznějších místech, a tak bez ohledu na počasí, na stav dráhy nebo na jiné závodní okolnosti, vždy musí závodníci v co nejrychlejším čase dojet bezpečně do cíle. Spoléhají přitom na své vlastní zkušenosti, na své spolujezdce i na celý tým, ale zejména také na svůj vůz.
Tento týmový, úderný a neustále měnící se sport poskytuje Subaru perfektní příležitosti k tomu, aby dále rozvíjelo a zdokonalovalo své hlavní technologie, a to zejména v oblasti pohonu Symmetrical AWD (All-Whell Drive), díky němuž je Subaru tak jedinečné. Od své první a velmi silné účasti na světovém okruhu v roce 1990 a na kanadském okruhu v roce 1992 získalo Subaru přední místo a dominantní postavení v historii rally – to vše ve prospěch svých zákazníků. Své zkušenosti z historie rally promítlo Subaru v celé řadě svých vozů, včetně oceněných vítězů rally, vozů Impreza WRX a WRX STi.Historie

Začala už v roce 1989. Na Akropolis-Rallye startovaly nejprve modely Legacy.

Od roku 1993 byla nasadila Subaru poprvé vůz Impreza, který se stal garancí pro sportovní úspěch. Titul mistra světa značek ve třech po sobě následujících letech 1995, 1996 a 1997 jsou dostačující důkaz pro vedoucí postavení subaru ve světovém šampionátu v Ralley. Tyto úspěchy jsou samozřejmě výsledkem mnohaleté spolupráce s anglických výrobcem sportovních vozů "Prodrive".

Prodrive popisuje spolupráci se Subaru takto:
Vozy Subaru odvádí perfektní základnu pro srovnání ve světovém Rallye Championship. Umožňuje to základní charakteristický rys a tím je pohon na všechna čtyři kola kombinovaný s BOXER motorem.